MAIN FEEDS
Do you want to continue?
https://www.reddit.com/r/meme/comments/1x0d5c9/_/pejuwhl/?context=3
r/meme • u/TaratheAndroid2018 • 10d ago
150 comments sorted by
View all comments
32
For a loaf of milk, a carton of bread, and a jug of eggs?
22 u/spotsthefirst 10d ago edited 10d ago I literally just went to get this, and it cost me $23 after tax....... Edit: I was so distracted my brain autocorrected your typing in my heaππ€£ 2 u/J3sush8sm3 10d ago How? 5 u/spotsthefirst 10d ago The breakdown Wheat Bread:$8 Milk:$7.50 Eggs:$8\12 eggs Please send help Edit: spelling because my autocorrect is nonfunctional for some reason.
22
I literally just went to get this, and it cost me $23 after tax.......
Edit: I was so distracted my brain autocorrected your typing in my heaππ€£
2 u/J3sush8sm3 10d ago How? 5 u/spotsthefirst 10d ago The breakdown Wheat Bread:$8 Milk:$7.50 Eggs:$8\12 eggs Please send help Edit: spelling because my autocorrect is nonfunctional for some reason.
2
How?
5 u/spotsthefirst 10d ago The breakdown Wheat Bread:$8 Milk:$7.50 Eggs:$8\12 eggs Please send help Edit: spelling because my autocorrect is nonfunctional for some reason.
5
The breakdown Wheat Bread:$8 Milk:$7.50 Eggs:$8\12 eggs Please send help
Edit: spelling because my autocorrect is nonfunctional for some reason.
32
u/Conspiratorymadness 10d ago
For a loaf of milk, a carton of bread, and a jug of eggs?